Четверо російських військових супутників здійснили небезпечний маневр біля фінського супутника Iceye-X36, від якого використовують дані українські військові. Експерти вважають, що Росія могла відпрацьовувати способи впливу на космічні апарати Заходу. Російські супутники наблизилися до Iceye-X36 на дуже малу відстань, що є небезпечним на низькій навколоземній орбіті. Фахівці припускають, що Росія може тестувати технології для впливу на апарати, наприклад, глушіння сигналів чи засліплення датчиків супутників. Наразі немає підтверджень підготовки до фізичного знищення супутника. У світовій практиці не було випадків, коли одна держава навмисно збивала космічний апарат іншої країни під час мирного часу.
Фактично
infact.news — це інформаційний простір, де панують перевірені факти.




