Служба безпеки спільно з Національною поліцією заблокували схему привласнення бюджетних коштів, виділених на посилення інженерного захисту об’єктів енергетичної інфраструктури Харківщини. Про це повідомила пресслужба СБУ у вівторок, 23 червня.
Повідомлено про підозру двом посадовцям комерційних структур, які заволоділи державними коштами під час виконання робіт із будівництва системи захисту для Зміївської ТЕС.
Розслідування з’ясувало, що фігурантами виявилися 54-річний начальник дільниці одного з промислових підприємств енергетичного сектору, а також 60-річний директор приватної компанії-підрядника, яку залучили до реалізації проєкту.
У грудні 2024 року між теплоелектростанцією та підрядною організацією було укладено договір на виконання робіт для захисту ТЕС, загальна вартість яких становила понад 245 млн гривень.
За даними слідства, учасники оборудки внесли недостовірні відомості до технічної документації та організували використання бетонної суміші, яка не відповідала встановленим проєктним та технічним вимогам. Унаслідок таких дій державному бюджету було завдано збитків на суму 8,1 млн гривень.
Ініційована СБУ судова будівельно-технічна експертиза підтвердила факт протиправної діяльності та встановила розмір завданих державі збитків.
За результатами 11 обшуків за місцями проживання фігурантів та у приміщеннях підприємств правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію, технічні матеріали та інші докази злочину.
Обом фігурантам повідомлено про підозру. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до кримінальної відповідальності інших посадових осіб, причетних до оборудки.
Нагадаємо, раныше правоохоронці викрили розкрадання понад 50 млн грн на відновленні Трипільської теплоелектростанції в Київській області після російських обстрілів. На Харківщині агент РФ готував обстріл однієї з найбільших ТЕС




